Sportdaten
Fussball
Europa Conference League Qual.
2. Runde
Shakter Karaganda
Shakter
KAR
Shakter Karaganda
0
16:00
0
FCSB
FCS
FCSB
FCSB
2. Runde
FK Liepāja
FK Liepāja
LIE
FK Liepāja
0
16:00
0
CSKA Sofia
SOF
Sofia
CSKA Sofia
2. Runde
Tobyl Kostanay
Tobyl
TKO
Tobyl Kostanay
0
17:00
0
Hajduk Split
HAJ
Hajduk
Hajduk Split
2. Runde
Vorskla Poltava
Vorskla
POL
Vorskla Poltava
0
18:00
0
Kuopion PS
KPS
KuPS
Kuopion PS
2. Runde
Dinamo Brest
Dinamo Brest
BRE
Dinamo Brest
0
18:00
0
Viktoria Plzeň
PIL
Viktoria Plzeň
Viktoria Plzeň
2. Runde
FK Partizani
FK Partizani
PAR
FK Partizani
0
18:00
0
FC Basel
BAS
FC Basel
FC Basel
2. Runde
FC Vaduz
FC Vaduz
VAD
FC Vaduz
0
18:00
0
Újpest FC
Újp
Újpest FC
Újpest FC
2. Runde
FC Honka
FC Honka
HON
FC Honka
0
18:00
0
NK Domžale
DOM
NK Domžale
NK Domžale
2. Runde
Sumgayit FK
Sumgayit FK
SFK
Sumgayit FK
0
18:00
0
FK Čukarički-Stankom
FK
FK Čukarički
FK Čukarički-Stankom
2. Runde
Keşlə FK
Keşlə FK
KES
Keşlə FK
0
18:00
0
PFC Sochi
SOC
PFC Sochi
PFC Sochi
2. Runde
Birkirkara FC
Birkirkara
BIR
Birkirkara FC
0
18:00
0
Olimpija Ljubljana
LJU
Olimpija
Olimpija Ljubljana
2. Runde
FK Bodø/Glimt
FK Bodø/Glimt
FK
FK Bodø/Glimt
0
18:00
0
Valur Reykjavík
VAL
Valur
Valur Reykjavík
2. Runde
FC Santa Coloma
Santa Coloma
SCO
FC Santa Coloma
0
18:30
0
Hibernian FC
HIB
Hibernian FC
Hibernian FC
2. Runde
FCI Levadia
Levadia
TAL
FCI Levadia
0
18:30
0
Dundalk FC
Dun
Dundalk
Dundalk FC
2. Runde
Sepsi OSK
Sepsi OSK
Sepsi OSK
0
18:30
0
Spartak Trnava
TRN
Spartak Trnava
Spartak Trnava
2. Runde
BK Häcken
BK Häcken
BKH
BK Häcken
0
18:30
0
Aberdeen FC
ABE
Aberdeen
Aberdeen FC
2. Runde
MŠK Žilina
Zilina
ZIL
MŠK Žilina
0
18:45
0
Apollon Limassol
APL
Apollon
Apollon Limassol
2. Runde
FC Milsami
FC Milsami
MIL
FC Milsami
0
19:00
0
IF Elfsborg
IEE
IF Elfsborg
IF Elfsborg
2. Runde
FC Ashdod
FC Ashdod
FC
FC Ashdod
0
19:00
0
Qarabağ FK
QAR
Qarabağ FK
Qarabağ FK
2. Runde
Torpedo-BelAZ Zhodino
Torpedo Zhodino
ZHO
Torpedo-BelAZ Zhodino
0
19:00
0
FC København
FCK
København
FC København
2. Runde
Hapoel Be'er Sheva
Hapoel Be'er S.
Hap
Hapoel Be'er Sheva
0
19:00
0
Arda Kardzhali
Arda Kardzhali
Arda Kardzhali
2. Runde
Sivasspor
Sivasspor
SIV
Sivasspor
0
19:00
0
CS Petrocub
CS Petrocub
CS Petrocub
2. Runde
BATE Borisov
Borisov
BOR
BATE Borisov
0
19:00
0
Dinamo Batumi
Din
Dinamo Batumi
Dinamo Batumi
2. Runde
Aarhus GF
Aarhus GF
AGF
Aarhus GF
0
19:00
0
Larne FC
Lar
Larne FC
Larne FC
2. Runde
1. FC Slovácko
1. FC Slovácko
Slo
1. FC Slovácko
0
19:00
0
Lokomotiv Plovdiv
LOK
Lok Plovdiv
Lokomotiv Plovdiv
2. Runde
Rosenborg BK
Rosenborg
RBK
Rosenborg BK
0
19:00
0
FH Hafnarfjörður
FHH
FH
FH Hafnarfjörður
2. Runde
Vålerenga IF
VIF
VIF
Vålerenga IF
0
19:00
0
KAA Gent
KAA
Gent
KAA Gent
2. Runde
Raków Częstochowa
Raków
RAK
Raków Częstochowa
0
19:00
0
FK Sūduva
SUD
FK Sūduva
FK Sūduva
2. Runde
Maccabi Haifa
M. Haifa
MHA
Maccabi Haifa
0
19:00
0
Dinamo Tbilisi
DIN
Dinamo Tbilisi
Dinamo Tbilisi
2. Runde
The New Saints
The New Saints
TNS
The New Saints
0
19:15
0
Kauno Žalgiris
Kauno
Kauno
Kauno Žalgiris
2. Runde
Maccabi Tel Aviv
M. Tel Aviv
MAC
Maccabi Tel Aviv
0
19:30
0
FK Sutjeska
Sut
Sutjeska
FK Sutjeska
2. Runde
CS FOLA Esch
Esch
CFE
CS FOLA Esch
0
19:30
0
Shakhter Soligorsk
SOL
Shakhter
Shakhter Soligorsk
2. Runde
HNK Rijeka
HNK Rijeka
RIJ
HNK Rijeka
0
20:00
0
Gżira United
Gzi
Gżira United
Gżira United
2. Runde
AEK Athen
AEK Athen
AEK
AEK Athen
0
20:00
0
Velež Mostar
VEL
Velež
Velež Mostar
2. Runde
Feyenoord
Feyenoord
FEY
Feyenoord
0
20:00
0
Drita Gjilan
Drita Gjilan
Drita Gjilan
2. Runde
Puskás FC
Puskás FC
Puskás F
Puskás FC
0
20:00
0
FK Rīgas Futbola skola
FK
FK Rīgas
FK Rīgas Futbola skola
2. Runde
Vojvodina
Vojvodina
VOJ
Vojvodina
0
20:00
0
FK Panevėžys
Panevėž.
Panevėžys
FK Panevėžys
2. Runde
Śląsk Wrocław
Wrocław
WRO
Śląsk Wrocław
0
20:00
0
FC Ararat
ARA
Ararat
FC Ararat
2. Runde
KF Shkëndija 79
Shkëndija 79
S79
KF Shkëndija 79
0
20:00
0
Riga FC
Riga FC
Riga FC
2. Runde
Borac Banja Luka
Borac BL
BBL
Borac Banja Luka
0
20:00
0
Linfield FC
LFC
Linfield FC
Linfield FC
2. Runde
Connah's Quay Nomads
Connah's Quay
Con
Connah's Quay Nomads
0
20:00
0
Prishtina KF
PRI
Prishtina KF
Prishtina KF
2. Runde
Aris Saloniki
Aris Saloniki
Ari
Aris Saloniki
0
20:30
0
FK Astana
FKA
Astana
FK Astana
2. Runde
Servette Genève
Servette
SFC
Servette Genève
0
20:30
0
Molde FK
MOL
Molde FK
Molde FK
2. Runde
CS Universitatea Craiova
CSU Craiova
UCV
CS Universitatea Craiova
0
20:30
0
KF Laçi
KFL
KF Laçi
KF Laçi
2. Runde
NK Maribor
NK Maribor
MAR
NK Maribor
0
20:45
0
Hammarby IF
Ham
Hammarby
Hammarby IF
2. Runde
DAC Dunajská Streda
Dunajska Str.
Dun
DAC Dunajská Streda
0
20:45
0
Partizan
BEO
Partizan
Partizan
2. Runde
Bohemian FC
Bohemians
BOH
Bohemian FC
0
20:45
0
F91 Dudelange
F91
F91 Dudelange
F91 Dudelange
2. Runde
NK Osijek
NK Osijek
NK
NK Osijek
0
21:00
0
Pogoń Szczecin
Szc
Pogon Szczecin
Pogoń Szczecin
2. Runde
FK Vllaznia
FK Vllaznia
VLL
FK Vllaznia
0
21:00
0
AEL Limassol
AEL
Limassol
AEL Limassol
2. Runde
Breiðablik
Breiðablik
BRE
Breiðablik
0
21:00
0
Austria Wien
AUS
Austria Wien
Austria Wien
2. Runde
CD Santa Clara
CD Santa Clara
CD
CD Santa Clara
0
22:00
0
KF Shkupi
KF
KF Shkupi
KF Shkupi
Primera División
Spieltag
Lanús
Lanús
LAN
Lanús
0
02:00
0
River Plate
RIV
River Plate
River Plate
Spieltag
Central Córdoba SdE
Central Córdoba
CCO
Central Córdoba SdE
0
19:15
0
Talleres de Córdoba
Tal
Talleres
Talleres de Córdoba
Spieltag
Arsenal de Sarandí
Arsenal FC
ARS
Arsenal de Sarandí
0
21:30
0
Argentinos Juniors
ARG
Arg. Juniors
Argentinos Juniors
Spieltag
Gimnasia de La Plata
GyE La Plata
GEL
Gimnasia de La Plata
0
23:45
0
Rosario Central
CEN
Rosario Central
Rosario Central